Kolęda

Kolęda 2022

Moi Drodzy,

Podobnie jak rok temu, ze względów na sytuację związaną z pandemią nie będzie wizyty duszpasterskiej rodzin katolickich naszej parafii w tradycyjnej formie. Nowa sytuacja przynosi nowe wyzwania. Dlatego proponujemy w tym roku następującą formę wizyty:

Wizyta w rodzinach na zaproszenie:

Rozpoczniemy od 10 stycznia. Na wizytę można się zapisać przez wypełnienie formularza dostępnego na stole z prasą i złożenie go do przygotowanej skrzynki.Zgłoszenia przyjmujemy  także  w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny także na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś zechce osobiście gościć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, będzie nam bardzo miło. Zapisy na kolędę przyjmujemy do 6 stycznia.

Msza św. kolędowa z indywidualnym błogosławieństwem rodzin:

Od niedzieli Chrztu Pańskiego 9 stycznia zapraszamy na Mszę św.w intencji rodzin z poszczególnych rejonów parafii z modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem.
Prosimy przynosić krzyże, które zostaną pobłogosławione podczas nabożeństwa, aby w ten sposób symbolicznie zanieść błogosławieństwo do swoich domów. Podczas Mszy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby przyjąć Komunię  świętą w intencji swojej rodziny.. W tych szczególnie trudnych czasach zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach w parafii całe rodziny lub przedstawicieli poszczególnych rodzin. Plan Mszy kolędowych podamy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
W programie spotkania : Msza św. w intencji rodzin, krótkie nabożeństwo z zawierzeniem rodzin opiece św. Józefa i indywidualne błogosławieństwo poszczególnych rodzin.

Wszystkich nowych mieszkańców zapraszamy do kancelarii parafialnej, w godzinach jej funkcjonowania, w celu założenia kartoteki parafialnej.

Wszystkie rodziny mieszkające na terenie parafii zawierzamy naszej Nadwiślańskiej Pani.
Niech Wam Bóg błogosławi.