Loading color scheme

XXX Niedziela Zwykła 2021-10-24

XXX Niedziela Zwykła 2021-10-24

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii odprawiane są w dni powszednie o 19.00 a w niedziele o 18.00. W każdy wtorek i czwartek na nabożeństwie modlą się dzieci i młodzież.
  2. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Intencje do Mszy można składać w zakrystii.
  3. W naszej parafii jest dużo możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu: codziennie od 8.00 do Mszy św. oraz w poniedziałki, środy, piątki oraz w soboty od 18.00 do Mszy wieczornej. Dodatkowo w każdy wtorek po Mszy wieczornej do 20.00 a w czwartki po Mszy wieczornej do 21.00. W czasie adoracji jest możliwość korzystania z sakramentu pojednania. . Pamiętajmy, że w Eucharystii Jezus milczy, ale działa, oby każdy z nas znalazł choć 15 minut w tym tygodniu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  4. Nawiązując do dawnej tradycji naszej parafii chcemy w najbliższą niedzielę 31 października zorganizować przed Mszą św. o 11.30 Marsz Wszystkich Świętych. Spotykamy się o 11.15 przy krzyżu papieskim na ul. Mrągowskiej i w uroczystej procesji z relikwiami przejdziemy na Mszę św. Proszę, aby dzieci i dorośli przebrali się za swoich patronów, ulubionych świętych, proszę też przynieść portrety świętych.
  5. Przyjmujemy na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych. Wypominki w naszej parafii są odczytywane na wszystkich Mszach św. przez pierwsze osiem dni listopada oraz w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona 1 listopada o 11.30 i 2 listopada o 18.30. Są jeszcze wolne terminy w pierwszej połowie przyszłego roku.
  6. W tym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku organisty, w naszej wspólnocie witamy Pana Kamil Raczkowski.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła.( 5750) W tym tygodniu zostały zakończone prace przy ścianie szczytowej kościoła. Na dzień dzisiejszy parafia nie ma żadnych długów. Obecnie rozpoczynamy prace nad zbrojeniem zwieńczeń. Ponadto są prowadzone prace związane z porządkowaniem drzewostanu na terenie budowy z nasadzeniem nowych drzew. Ofiary indywidualne od rodzin na budowę kościoła można składać w kopertach na tacę, indywidualnie w zakrystii i kancelarii oraz przelewem na konto.
  8. W imieniu siostry Michaeli Rak bardzo dziękuję za wsparcie dla hospicjum w Wilnie.