Loading color scheme

V Niedziela Wielkanocna 2021-05-02

V Niedziela Wielkanocna 2021-05-02

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca- adoracyjna. Po każdej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo eucharystyczne zakończone błogosławieństwem. Po Mszy o 13.00 adoracja do Mszy wieczornej. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Przez wszystkie niedziele maja zapraszamy na wspólną modlitwę o zatrzymanie pandemii oraz o nawrócenie grzeszników. Na nabożeństwo apelowe proszę przyjść ze świecami.
 3. Jutro Uroczystość N.M.P. Królowej Polski- Msze św. odprawimy o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Na zakończenie Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa maturzystów. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konstytucji- święto państwowe, prosimy o wywieszenie flag narodowych.
 4. W piątek w Warszawie obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika ( można spożywać pokarmy mięsne).
 5. W piątek 7 maja przypada IV Rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną podczas której odnowimy akt poświęcenia parafii Niepokalanemu Sercu N.M.P. Od piątku do 13 maja w naszej parafii będzie trwał Tydzień Fatimski. Każdego dnia na Nabożeństwie majowym, po litanii odmawiany będzie różaniec fatimski w intencji nawrócenia grzeszników.
 6. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiadamy podczas Mszy i w czasie adoracji. Tradycyjnie już zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do północy. ( Prosimy o zapisywanie się na dyżur adoracyjny. Lista w zakrystii)
 7. W sobotę w Warszawie przypada uroczystość N.M.P. Łaskawej, Patronki Stolicy. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa w intencji Księdza Prałata.
 9. Trwa miesiąc maj- Miesiąc Maryjny, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w naszej kaplicy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 21.00 połączone z Apelem Jasnogórskim. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kaplicy prosimy o zbieranie się na majówki przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach. Módlmy się też Litanią Loretańską w rodzinach. Czas pandemii przynagla nas do szczególnego oddawania się Matce Najświętszej. Stary pobożny zwyczaj podpowiada, aby na znak zawierzenia Matce Bożej w trudnych czasach wystawiać w oknach obraz Matki Bożej. Bardzo prosimy o ten Prosimy o udekorowanie krzyży i kapliczek.
 10. Przypominamy o obowiązku Komunii wielkanocnej. Spowiadamy każdego dnia pól godz. Przed Mszami św. i w czasie adoracji.
 11. W lipcu planujemy zorganizować rejs po Wielkich Jeziorach Mazur- informacje u Ks. Proboszcza.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na budowę kościoła. Darowiznę na rzecz kultu religijnego można odliczać od podatku. Ofiary indywidualne na budowę Kościoła można składać w kopertach na tacę, przelewem na konto lub osobiście w zakrystii, kancelarii.