Loading color scheme

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2021-04-04

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2021-04-04

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa. „ Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej jako wielką niedzielę” ( św. Atanazy). Msze św jeszcze o 10.00; 11.30; 13.00 i 19.00. Obrzęd Komunii Świętej od 15.00- 15.30. Ofiary składane na tace podczas świąt przeznaczone są na budowę Kościoła.
 2. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy o godz. 10.00, w piątek o 15.00 a w pozostałe dni po Mszy wieczornej.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie gromadzili się w tych świętych dniach na wspólnej modlitwie- szczególnie za nocną adorację. Dziękuję też tym, którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii i dekorowanie kaplicy.
 6. Uroczystości odpustowe w naszej parafii w tym roku przypadają 25 kwietnia. Uroczystej sumie o godz. 13.00 będzie przewodniczył Ks. Profesor Waldemar Chrostowski.
 7. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecuje wszystkim, którzy tego dnia będą w stanie łaski uświęcającej
  i przyjmą Komunię Świętą szczególne łaski- porównywalne do tych jakimi dusza jest obdarzona w momencie chrztu. Możemy uzyskać odpust zupełny za udział
   w modlitwach do Miłosierdzia Bożego. Korzystajmy z sakramentu Miłosierdzia Bożego. Spowiadamy od wtorku 30 minut przed Mszami świętymi i podczas adoracji. Z racji Roku Św. Józefa będziemy przeżywali Parafialny Dzień Chorych. Na każdej Mszy św. osoby chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament chorych.

Program Święta Miłosierdzia Bożego.

Niedziela 11 kwietnia-przez cały dzień w naszej parafii będziemy gościli siostrę Michaelę Rak, założycielkę pierwszego Hospicjum na Litwie. Po Mszach św. przed kaplicą odbędzie się kwesta na Hospicjum bł. Michała Sopocki w Wilnie.

Godz. 8.00; 10.00 11.30, 13.00; 16.00 i 19.00- Msza św

Godz. 15.00- Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia . ( Z godziną Miłosierdzia Pan Jezus łączy dla nas specjalne łaski).

Godz. 16.00- Msza św. zbiorowa. ( Intencje do Mszy można składać w zakrystii)