I Niedziela Wielkiego Postu 2021-02-21

1. Od wczoraj w naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne- święty czas przygotowań
    do Świąt Paschalnych. Nauki rekolekcyjne prowadzi ojciec Mateusz Walczak.
    Plan Rekolekcji:
    Poniedziałek- wtorek 22 -23 luty:
    Msze św. z naukami odprawimy o godz. 8.30; 10.00; 18.30 i 20.00
    Spowiedź podczas Mszy świętych;
    Adoracja pół godziny przed Mszą;
    Ofiary zbierane we wtorek na tacę są przeznaczone na klasztor ojców Paulinów w Warszawie;
    Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.
  2. Jutro o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa do świętej Rity z poświęceniem róż. Intencje do Mszy można składać w zakrystii.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii.
  4. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie Męskiej Wspólnoty Droga Odważnych. Zapraszamy do uczestnictwa mężczyzn z naszej wspólnoty. ( Nie będzie czwartkowej adoracji).
  5. W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zbiorowa.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejną Niedzielę Misji Fatimskich.
  7. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
    Droga krzyżowa- w każdy piątek o godz. 17.30- dla dzieci i o godz. 19.30 dla dorosłych, młodzieży, młodych małżeństw;
    Gorzkie Żale ze specjalnym kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną w każdą niedzielę o 18.00.
    Przez cały wielki post w ramach jałmużny postnej będzie można składać do puszki  wystawionej przy ołtarzu ofiary dla ubogich rodzin chrześcijańskich w Aleppo oraz na świąteczny posiłek dla mieszkańców Domu Opieki na Odrębnej.
  8. Na stoliku z prasą wyłożona jest Księga Trzeźwości- zachęcamy do wielkopostnej abstynencji.
  9. Zachęcamy do pobierania naszej parafialnej aplikacji. Od dziś rozpoczynamy akcję duszpasterską „ MINUTKA NA WIELKI POST.” W dni powszednie Wielkiego postu będziemy udostępniali jednominutowy komentarz do Słowa Bożego na bieżący dzień.
  10. Bardzo prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty od pierwszych dni Wielkiego Postu. Spowiadamy codziennie pół godziny przed i podczas Mszy i w czasie adoracji.
  11. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dziś na budowę kościoła. W najbliższym czasie czekają nas duże wydatki. Musimy wymienić organy, ponieważ obecne coraz częściej potrzebują naprawy. Nowe organy będą kupowane już z myślą o przeniesieniu w przyszłości do nowego Kościoła. Jest także potrzeba zainstalowania systemu multimedialnego, na którym w czytelny sposób będzie można wyświetlać teksty pieśni.
  12. Aby jak największej liczbie wiernych umożliwić uczestnictwo w Mszach św. w Wielkim Poście wprowadzamy w marcu dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  13. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili się do powstającego chóru. Cały czas czekamy na nowych chętnych.( Próby w piątek o 20.30 w kaplicy) W marcu także rozpoczniemy próby scholi młodzieżowej. Chętnych do obu zespołów prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  14. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie ministrantów i kandydatów do Służby Liturgicznej a w piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie młodzieży.