Loading color scheme

XX Niedziela Zwykła 2022-08-14

XX Niedziela Zwykła 2022-08-14

  1. Dziś wspominamy 81 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Przez cały dzień można modlić się przy wystawionych przy ołtarzu Jego relikwiach. O 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami.
  2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. z błogosławieństwem ziół i kwiatów odprawimy według porządku niedzielnego: 8.00; 10.00; 11.30; 18.00 i 20.00. Tego dnia przypada 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Prosimy o udekorowanie domów flagami narodowymi i maryjnymi.
  3. W środę przypada 20 rocznica zawierzenia świata przez św. Jana Pawła II Miłosierdziu Bożemu. O godz. 18.30 uroczysta Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego ponowimy akt zawierzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła. Mimo wakacji prace cały czas postępują. W minionym tygodniu została zainstalowana konstrukcja stalowa wieży na sklepieniu budującego się kościoła, przeprowadzono prace porządkowe całego terenu i cały czas trwa malowanie płotu. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarą i modlitwą wspierają parafię. Ofiary indywidualne od rodzin na rzecz budowy kościoła można składać osobiście w kancelarii, zakrystii, w kopertach na tacę i przelewem na konto parafii. Darowiznę na rzecz kultu religijnego można odliczać od podatku.
  5. W dniach 12-19 października chcemy zorganizować wyprawę na Camino de Santiago. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza. Ilość miejsc jest ograniczona.
  6. W kancelarii przyjmujemy już intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich zmarłych a także w intencji osób żyjących: z okazji imienin, rocznic i innych wydarzeń rodzinnych. Przyjmujemy także Msze św. gregoriańskie za zmarłych. Jest jeszcze kilka wolnych intencji w tym roku. Od września w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. To dobra okazja do modlitwy w ważnych sprawach. Intencje na te Msze proszę składać w zakrystii.
  7. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Chętne rodziny prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  8. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy parafian do sierpniowej abstynencji w intencji ojczyzny i nawrócenia grzeszników.
  9. Zachęcam, aby przynajmniej jeden tydzień podczas wakacji każdy z parafian uczestniczył w codziennej Mszy św. lub w kilkuminutowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że Eucharystia i adoracja to najpiękniejsza modlitwa. To właśnie tu Pan Jezus czeka z otwartym dla nas Eucharystycznym Sercem. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tym tygodniu w tę inicjatywę.
  10. Adoracja w naszej parafii każdego dnia rano od godz.8.00 do Mszy św. Wieczorem w poniedziałki, środy, piątki i soboty od godz. 18.00 do Mszy wieczornej natomiast we wtorki po Mszy wieczornej do godz. 20.00 a w czwartki do 21.00. Spowiedź podczas wakacji w dni powszednie pół godziny przed Mszą i w czasie adoracji.