Loading color scheme

XIX Niedziela Zwykła 2022-08-07

XIX Niedziela Zwykła 2022-08-07

 1. Od wczoraj trwamy w duchowej pielgrzymce na Jasną Górę. Przy figurze Matki Bożej wystawiony jest koszyczek, do którego można składać intencje w których będziemy modlić się każdego dnia a 13 sierpnia o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. Duchowa pielgrzymka każdego dnia rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.30 a później różaniec i nabożeństwo do Matki Bożej. Dziś a także 14 i 15 sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 2. W sobotę o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Intencje do mszy można składać w zakrystii.
 3. Przypominamy, że w poniedziałek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św.z błogosławieństwem ziół i kwiatów odprawimy według porządku niedzielnego: 8.00; 10.00; 11.30; 18.00 i 20.00. Tego dnia przypada 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Prosimy o udekorowanie domów flagami narodowymi i maryjnymi.
 4. W kancelarii przyjmujemy już intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich zmarłych a także w intencji osób żyjących: z okazji imienin, rocznic i innych wydarzeń rodzinnych. Przyjmujemy także Msze św. gregoriańskie za zmarłych. Jest jeszcze kilka wolnych intencji w tym roku.
 5. Od września w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. To dobra okazja do modlitwy w ważnych sprawach. Intencje na te Msze proszę składać w zakrystii.
 6. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Chętne rodziny prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.
 7. Przypominamy, że normalnym i zwyczajnym miejscem udzielania sakramentów jest parafia, na terenie której mieszka kandydat do sakramentu. Sakramenty bowiem są udzielane we wspólnocie Kościoła konkretyzującego się w lokalnej wspólnocie wierzą Sakramenty budują tę wspólnotę. Bardzo prosimy- zwłaszcza sprowadzających się parafian, aby łączyli życie sakramentalne z nadwiślańską wspólnotą Dobrego Pasterza. Dziękujemy wszystkim, którzy na różnych płaszczyznach budują wspólnotę parafialną.
 8. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy parafian do sierpniowej abstynencji w intencji ojczyzny i nawrócenia grzeszników.
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, które wpływają na budowę kościoła. Jak widzimy prace cały czas postępują. Trwają też prace związane z konserwacją ogrodzenia. Uprzejmie proszę parafian i gości o sierpniowe ofiary na rzecz budowy kościoła.
 10. Zachęcam, aby przynajmniej jeden tydzień podczas wakacji każdy z parafian uczestniczył w codziennej Mszy św. lub w kilkuminutowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że Eucharystia i adoracja to najpiękniejsza modlitwa. To właśnie tu Pan Jezus czeka z otwartym dla nas Eucharystycznym Sercem. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tym tygodniu w tę inicjatywę.
 11. Adoracja w naszej parafii każdego dnia rano od godz.8.00 do Mszy św. Wieczorem w poniedziałki, środy, piątki i soboty od godz. 18.00 do Mszy wieczornej natomiast we wtorki po Mszy wieczornej do godz. 20.00 a w czwartki do 21.00. Spowiedź podczas wakacji w dni powszednie pół godziny przed Mszą i w czasie adoracji.