Loading color scheme

XII Niedziela Zwykła 2022-06-19

XII Niedziela Zwykła 2022-06-19

 1. Dziś o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nieszpory i indywidualne błogosławieństwo rodzin. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie mieszkańców ulicy Dzięcioła.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała: Każdego dnia po Mszy wieczornej odprawione są uroczyste Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. ( Bez procesji). Na zakończenie nieszporów indywidualne błogosławieństwo rodzin:
  W poniedziałek: Dymkowska, Nasza, Rosiczki, Trakt Lubelski, Wał Miedzeszyński, Wędkarska;
  We wtorek: Celulozy Myszołowa, Rozchodnikowa, Strzygłowska, Uszatki;
  W Środę: Kwiatowa polana, Odrębna, Ogórkowa, Przewodowa i nasi goście;
  W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy. Po Mszy Nieszpory, procesja i poświęcenie wianków. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi Ks. Krystian Czerski. Na Mszę zapraszamy parafian a szczególnie wszystkie wspólnoty działające w parafii, będzie to Msza kończąca rok formacyjny. Szczególne zaproszenie kierujemy do nowych parafian. Po procesji zapraszamy wszystkich do ogrodu św. Maksymiliana na grilla.
 3. Dziękuję wszystkim za udział w procesji i zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.
 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa do św. Rity, poświęcenie róż i modlitwy przy relikwiach. Intencje do Mszy można składać w zakrystii.
 5. W piątek  doroczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Po Mszy o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagrodzenia i procesja eucharystyczna. Udziela się odpustu zupełnego za publicznie odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu pana Jezusa. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W piątek z racji zakończenia roku szkolnego o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Kończących kolejny rok nauki zachęcamy do korzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy porannej różaniec w intencji pokoju.
 8. W zakrystii można odbierać deklaracje zgłoszeniowe: dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii ( należy złożyć do 15 września) oraz dla młodzieży klas VII i starszej, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania. ( zgłoszenia do końca czerwca)
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na budowę kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę zmienia się grafik Mszy św. Nie będzie Mszy o godz. 13.00 a wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 20.00. Natomiast odpowiadając na prośby wielu parafian w lipcu wprowadzimy zmianę Mszy niedzielnych wieczornych. (Na razie na miesięczną próbę.) Jeśli taki układ przyjmie się zostanie na stałe. Msza św. wieczorem będzie odprawiana o godz. 18.00 i o 20.00 ( Msza cicha bez organów).