Loading color scheme

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-15

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-15

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę kościoła. Dziękuję za wspieranie parafii i wszystkich dzieł. W minionym tygodniu zalaliśmy betonem część konstrukcji dachu. Dziękuję także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu i wszystkim za tak liczny udział.
 2. Dziś przeżywamy kolejną niedzielę Ducha Świętego. Dziękujemy ojcu Adamowi za wygłoszoną katechezę.
 3. W najbliższym tygodniu w kościele wspominamy:
  Jutro św. Andrzeja Boboli
  W środę św. Stanisława Papczyńskiego
  W czwartek bł. Matkę Elżbietę Róże Czacka
  W ich wspomnienia będziemy mieli okazję modlić się przy ich relikwiach, które znajdują się w naszej kaplicy
 4. W piątek o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zbiorowa.
 5. W najbliższą niedzielę 22 maja Kościół obchodzi doroczną uroczystość św. Rity, orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. O godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. zbiorowa z poświęceniem róż i błogosławieństwem relikwiami. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje do Mszy można składać w zakrystii.
 6. Od września w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 wprowadzamy Mszę św. zbiorową. Jest jeszcze kilka wolnych intencji w trzecim kwartale roku. Przyjmujemy też gregorianki.
 7. Z okazji Dnia Dziecka planujemy 4 czerwca o godz. 11.00 zorganizowanie dla rodziców i dzieci wyprawy autokarowej „ Ogórkiem”- Warszawska Przygoda, z wizytą w Muzeum życia w PRL i grą miejską. Zapisy w zakrystii. ( Koszt 20 zł) Wyjazd dla dorosłych Warszawa nocą 11 czerwca godz. 18.30. Koszt 50 zł. Prosimy w zakrystii opłacać wyjazdy i potwierdzać uczestnictwo.
 8. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby, które chcą gościć Matkę Bożą w swoich domach prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza
 9. W sobotę o 10.30 spotkanie dzieci w ramach programu KREDKAMI DO NIEBA
 10. W sobotę 21 maja o 9.30 ruszamy z kursem przedmałżeńskim. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii
 11. Zwyczajem lat minionych zapraszamy na plenerowe nabożeństwa majowe:
  16 maja godz. 20.00- kapliczka Matki Bożej na ul. Podbiałowej
  20 maja godz. 20.00 kapliczka Matki Bożej Fatimskiej na ul Sitowie
  23 maja godz. 20.00 kapliczka Matki bożej Łaskawe w rejonie ul. Ogórkowej
 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy