XXVI Niedziela Zwykła 2022-09-25

1. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość nawiedzenia relikwii Krzyża Świętego:
    Po każdej Mszy krótkie nabożeństwo adoracji krzyża i indywidualne błogosławieństwo.
    18.00 nabożeństwo adoracji Krzyża
    Przez cały dzień przy ołtarzu będzie wystawiony koszyk, do którego będzie można składać karteczki z intencjami. W tych intencjach będą modlili się pielgrzymi z naszej parafii w drodze do Grobu św. Jakuba.
    Na każdej Mszy poświęcenie krzyży, które mamy w domach i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  2. W środę przypada wspomnienie bł. Michała Sopoćko, po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę o godz. 8.00 różaniec i Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. Z racji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Mszach świętych poświęcenie płatków róż.
  4. Od pierwszego października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie o 19.00 a w niedziele o godz. 18.00.
  5. W niedzielę za tydzień- z racji na zbliżające się wspomnienia św. Franciszka zapraszamy o godz. 16.00 przed kaplicę właścicieli zwierząt ze swoimi pupilami na obrzęd błogosławieństwa zwierząt.
  6. Za tydzień po Mszy o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do Mszy wieczornej. Po procesji spotkanie formacyjne Asysty Kościelnej a o godz. 18.00 Konferencja dla Kół Różańcowych i Różaniec w intencji ojczyzny i pokoju na świecie.
  7. We wtorki i czwartki zapraszamy o 6.30 na Mszę przed pracą. Jest to najwcześniej odprawiana Msza w okolicy.
  8. Za dwa tygodnie 9 października będziemy przeżywali Odpust Fatimski. Uroczystą sumę o godz. 19.00 odprawi Ks. Bp. Wojciech Osial z Łowicza. O szczegółach uroczystości poinformujemy w przyszła niedzielę.
  9. W sobotę 1 października o 15.30 organizujemy Rodzinną wyprawę Ogórkiem po nieznanych miejscach centrum Warszawy. W programie są przygotowane specjalne niespodzianki. Zapisy w zakrystii.
  10. Na usilne prośby wiernych - nasza Parafia przystąpiła do programu POLSKA BEZGOTÓWKOWA i został sprowadzony terminal płatniczy. Od dziś można składać ofiary oraz dokonywać płatności w Zakrystii i w Kancelarii przy pomocy Kart Płatniczych, itp. W najbliższym czasie- też dzięki sugestii parafian - zostanie zainstalowany w kaplicy ofiaromat.
  11. Wspólnoty Neokatechumenatu zapraszają na Katechezy, które są głoszone w naszej parafii w każdy poniedziałek i środę o godz. 20.00.
  12. W każdą sobotę o 10.30 odbywają się spotkanie Kredkami do nieba. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych klas szkoły podstawowej.
  13. Jeśli ktoś jeszcze nie zapisał się na kurs do bierzmowania lub nie zgłosił dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, to można to uczynić jeszcze dzisiaj.
  14. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny zainteresowane przyjęciem Matki Bożej w swoim domu zapraszamy do zakrystii.
  15. Bóg zapłać za wszystkie złożone w tym tygodniu indywidualne ofiary na budowę Kościoła. W niedzielę na tacę zebraliśmy 7000 zł. Bardzo proszę o dalsze wspieranie prac budowlanych.