Moi Drodzy,

Podobnie jak rok temu, ze względów na sytuację związaną z pandemią nie będzie wizyty duszpasterskiej rodzin katolickich naszej parafii w tradycyjnej formie. Nowa sytuacja przynosi nowe wyzwania. Dlatego proponujemy w tym roku następującą formę wizyty:

Wizyta w rodzinach na zaproszenie:

Rozpoczniemy od 10 stycznia. Na wizytę można się zapisać przez wypełnienie formularza dostępnego na stole z prasą i złożenie go do przygotowanej skrzynki.Zgłoszenia przyjmujemy  także  w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny także na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś zechce osobiście gościć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, będzie nam bardzo miło. Zapisy na kolędę przyjmujemy do 6 stycznia.

Msza św. kolędowa z indywidualnym błogosławieństwem rodzin:

Od niedzieli Chrztu Pańskiego 9 stycznia zapraszamy na Mszę św.w intencji rodzin z poszczególnych rejonów parafii z modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem.
Prosimy przynosić krzyże, które zostaną pobłogosławione podczas nabożeństwa, aby w ten sposób symbolicznie zanieść błogosławieństwo do swoich domów. Podczas Mszy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby przyjąć Komunię  świętą w intencji swojej rodziny.. W tych szczególnie trudnych czasach zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach w parafii całe rodziny lub przedstawicieli poszczególnych rodzin. Plan Mszy kolędowych podamy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
W programie spotkania : Msza św. w intencji rodzin, krótkie nabożeństwo z zawierzeniem rodzin opiece św. Józefa i indywidualne błogosławieństwo poszczególnych rodzin.

Wszystkich nowych mieszkańców zapraszamy do kancelarii parafialnej, w godzinach jej funkcjonowania, w celu założenia kartoteki parafialnej.

Wszystkie rodziny mieszkające na terenie parafii zawierzamy naszej Nadwiślańskiej Pani.
Niech Wam Bóg błogosławi.

II Niedziela Zwykła 2022-01-16

1. Dziś o godz. 20.00 Chór Flaminae zaprasza na charytatywny koncert kolęd, podczas którego będą zbierane fundusze na leczenie małego Alexa chorego na Rdzeniowy Zanik Mięśni.
  2. Jutro o 19.15 kolejne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy, że obecność w spotkaniach jest obowiązkowa.
  3. Przypominamy, że we wtorki o 17.30 odbywają się spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa i stanowi jeden z najważniejszych elementów dopuszczających do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  4. We wtorek 18 stycznia o godz. 19.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy formacyjnej mężczyzn.  Spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszamy Panów zainteresowanych pogłębieniem swoich relacji z Jezusem.
  5. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
  6. W sobotę o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa do św. Rity, nabożeństwo i poświęcenie róż. Intencje do Mszy można składać w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na wspólne kolędowanie zorganizowane przez zaprzyjaźnione z parafią grono muzyków.
  8. Gorąco i usilnie prosimy osoby lub rodziny, które w ostatnich miesiącach zamieszkały w naszej Parafii, lub wynajmują mieszkanie, a są katolikami, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu aktualizacji ewidencji parafialnej. Można też to uczynić dziś po każdej Mszy w zakrystii.
  9. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. W naszej parafii ma ona podwójny charakter. W ramach spotkań kolędowych zapraszamy rodziny z poszczególnych rejonów Nadwiśla na Mszę św. kolędową i spotkanie modlitewne po Mszy. Program Mszy kolędowych umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Druga forma to spotkanie z rodzinami, do których zostaliśmy zaproszeni indywidualnie do domów.  Jeśli są jeszcze osoby zainteresowane taką formą kolędy to proszę zapisać się przez wypełnienie formularza dostępnego na stoliku z prasą i złożenie go do przygotowanej skrzynki.  Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie parafii. Bardzo dziękuję za miłe spotkania w domach naszych parafian, za życzliwość i troskę o naszą wspólnotę. Rodziny, które zgłaszały chęć spotkania z duszpasterzami w swoich domach bardzo prosimy o cierpliwe oczekiwanie. Będziemy umawiali kolędę indywidualnie z każdą rodziną.
  10. Dziękuję za wszystkie ofiary, które wpływają na budowę i utrzymanie parafii.

Plan Mszy kolędowych :

Niedziela 16 stycznia:
 godz. 8.00- Trakt lubelski; godz.
 13.00- Kminkowa, Kosaćcowa i Kwiatowa Polana;

Poniedziałek 17 stycznia
godz.18.30- Mrągowska bez osiedli

Wtorek 18 stycznia  godz. 18.30
Osiedla przy ul. Mrągowskiej 7. 12N, 20,25, 27,28;

Środa 19 stycznia godz. 18.30:
Ogórkowa domki jednorodzinne oraz osiedla Ogórkowa 12, 20, 42, 44

Czwartek 20 stycznia
godz. 18.30: ul. Uszatki, Myszołowa, Nasza, Odrębna, Ostróżki, Arkadii, Pelargonii, Przewodowa ( domki i osiedla),Rozchodnikowa;

Piątek 21 stycznia godz. 18.30
 Osiedla przy ul Ogórkowej 45, 48,60, 62, 63, 64, 65g, 65h, osiedla przy ul Ogórkowa 67F

Sobota 22 stycznia godz. 18.30
 Strzygłowska( domki) oraz osiedle Strzygłowska 4

Niedziela 23 stycznia
 godz. 8.00- Wał Miedzeszyński ( całość);

godz. 13.00- Osiedla przy ul. Strzygłowska 52; 67b; 67d; 67f; 69;

Poniedziałek 24 stycznia
 godz. 18.30: Osiedla ul Strzygłowska 71; 73; 75

Wtorek 25 stycznia godz. 18.30: Wędkarska, Zagrodowa, Zawilców, Zatrzebie, Śnieguliczki, Rychnowska, Romantyczna