XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za poległych w Powstaniu, w intencji pomyślności Ojczyzny i o pojednanie narodowe. Prosimy o składanie kwiatów i zapalanie zniczy przy obelisku upamiętniającym Powstanie Warszawskie.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo adoracyjne.
  3. Przychodnia Domed zorganizowała dziś na parkingu mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19.
  4. Jutro we wszystkich kościołach parafialnych świata można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie kościoła
    i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga
    . Odpust można uzyskać dla siebie lub dla zmarłego. Z tej racji dodatkowo adoracja rano  do godz. 10.30 i po południu od godz. 17.00
  5. Jutro o godz. 18.00 wypominki i Msza za zmarłych.
  6. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, pamiętajmy w modlitwie o kapłanach.
  7. W czwartek po Mszy wieczornej modlitwy o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Zapraszamy członków grupy modlitewnej.
  8. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. odprawimy o godz. 8.30; 15.00 i 18.30 Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych. Spowiedź pół godziny przed Mszą i podczas adoracji. Z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do północy. Zapisy na dyżur adoracyjny w zakrystii.
  9. W sobotę o godz. 8.00 różaniec i Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
  10. W tym tygodniu z Warszawy wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Tak jak w latach ubiegłych osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. W dniach 6- 14 sierpnia zapraszamy na Mszę św. wieczorną ze specjalną konferencją pielgrzymkową w łączności z 310 WPP. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna i różaniec. Zakończenie adoracji o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Przy figurze Matki Bożej będzie wystawiony koszyk, do którego będzie można składać intencje do modlitwy różańcowej.( W przyszłą niedzielę nowenna o godz. 19.00)
  11.  Bóg zapłać za składane ofiary na budowę kościoła. Bardzo prosimy rodziny o składanie indywidualnych ofiar na ten cel. W miarę dostępnych środków finansowych będą prowadzone dalsze prace budowlane. W sierpniu rozpoczniemy remont elewacji kaplicy.
  12. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do abstynecji. Na stoliku z prasą można wpisać się do Księgi Trzeźwości.
  13. Przyjmujemy intencje mszalne a pierwszą połowę przyszłego roku.