Uroczystość Wszystkich Świętych 2020-11.01

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. zbiorowa z modlitwami za zmarłych
  2. Jutro przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych ,Msze św. odprawimy o godz. 8.30, 18.30( zbiorowa z modlitwami za zmarłych) i o 20.00.
  3. Stolica Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  4. Dziś w zakrystii i przy wyjściu z kaplicy przyjmujemy na wypominki i Msze św zbiorową. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Pamiętajmy, że dusze czyścowe potrzebują naszej modlitwy i Eucharystii. Zachęcamy do zamawiania Mszy. Jest dużo wolnych intencji w styczniu. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie.
  5. W czwartek o godz. 18.30- Msza św w intencji Kościoła, o świętość kapłanów i powołania do służby w Kościele. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie członków grupy modlitewnej ojca Wenantego Katarzyńca.
  6. W piątek spowiadamy rano od godz. 8.00 i po południu o godz. 15.00 i od 17.30.
  7. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. i Msza św. Zwłaszcza w tych trudnych czasach zapraszamy do udziału w nabożeństwach Pierwszych sobót, aby w ten sposób wynagradzać nasze grzechy.
  8. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Różaniec do Granic Nieba. Wszystko nas przynagla do tego działania: orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i na świecie. Sami nie damy sobie rady, jak powietrza potrzebujemy pomocy od Boga… Prosimy o modlitwę i podejmowanie pokuty w intencji wypełnieni Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie za dokonujące się profanacje pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej.
    Program modlitw w naszej parafii:
    1 i 8 listopada modlitwa różańcowa po Mszy o godz. 19.00
    7 listopada ( I Sobota Miesiąca)-modlitwa różańcowa i Msza św o godz. 8.00
    Pozostałe dni-Msza św. o 18.30 i po niej różaniec.
    Podejmijmy pokutę za wszystkie grzechy a zwłaszcza aborcji dokonane w Polsce. Prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Zamawiajmy też Msze św. wynagradzające za nasze grzechy.
  9. Prosimy o pobieranie naszej parafialnej aplikacji.
  10. W związku z sytuacją epidemiologiczną : wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust, dezynfekowania rąk przy wejściu i wyjściu z kaplicy  (w kruchcie są zainstalowane dozowniki) .Prosimy o zachowywania bezpiecznej odległości, ( 1 osoba na 7m2).
  11. W czwartek zmarł Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, przyjaciel naszej parafii, który ostatnią swoją biskupia posługę pełnił u nas 11 października. Msza św. w intencji Księdza Biskupa zostanie odprawiona 8 listopada o godz. 13.00. Podczas ostatniej wizyty ksiądz Biskup zostawił najnowsze wydanie swoich zamyśleń w setną rocznice urodzin Jana Pawła II. Książka jest wyłożona na stoliku z prasą.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary, które w tych dniach wpłynęły na budowę Kościoła. Dziękuję także za okazaną w ostatnim czasie troskę o bezpieczeństwo naszej kaplicy.