II Niedziela Wielkiego Postu 2021-02-28

1. W naszej parafii przeżywamy dziś kolejne spotkanie z cyklu Misje Fatimskie. O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.O godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
  2. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiadamy podczas Mszy św. i w czasie Drogi Krzyżowej. Msze św. odprawimy o godz. 8.30; 15.00 ( zbiorowa z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego) i o 18.30. Bardzo proszę moich parafian i sympatyków parafii, aby w każdy pierwszy piątek miesiąca ofiarowali post w tych intencjach. W najbliższy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Drodze Krzyżowej do północy. Prosimy zapisywać się na dyżur adoracyjny w kaplicy.
  3. W sobotę o godz. 8.00 różaniec i Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu N.M.P.
  4. W przyszłą niedzielę z racji Roku Św. Józefa będziemy przeżywali dzień modlitw w intencji kobiet. Po każdej Mszy krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem niewiast. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kaplicy.
  5. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:Droga krzyżowa- w każdy piątek o godz. 17.30- dla dzieci i o godz. 19.30
    dla dorosłych, młodzieży, młodych małżeństw; Gorzkie Żale ze specjalnym kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną w każdą niedzielę o 18.00.
  6. Przez cały wielki post w ramach jałmużny postnej będzie można składać do puszki  wystawionej przy ołtarzu ofiary dla ubogich rodzin chrześcijańskich w Aleppo oraz na świąteczny posiłek dla mieszkańców Domu Opieki na Odrębnej.
  7. Na stoliku z prasą wyłożona jest Księga Trzeźwości.
  8. Zachęcamy do pobierania naszej parafialnej aplikacji. W Wielkim Poście umieszczane są tam krótkie komentarze do Słowa Bożego : MINUTKA NA WIELKI POST.”
  9. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie pół godziny przed i podczas Mszy i w czasie adoracji. (Na stoliku z prasą wyłożone są Rachunki Sumienia.) W Wielkim Poście starajmy się uczestniczyć w Mszach św. w dni powszednie i codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  10. Bardzo dziękuję za ofiary składane na budowę Kościoła i funkcjonowanie parafii. Po 15 marca zostanie zainstalowany nowy system multimedialny do wyświetlana tekstów pieśni. Jak już informowałem w musimy wymienić organy, ponieważ obecne coraz częściej potrzebują naprawy. Nowe organy będą kupowane już z myślą o przeniesieniu w przyszłości do nowego Kościoła.
  11. Aby jak największej liczbie wiernych umożliwić uczestnictwo w niedzielnych Mszach św. w Wielkim Poście wprowadzamy od przyszłej niedzieli do końca marca dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  12. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili się do powstającego chóru. Cały czas czekamy na nowych chętnych.( Próby w piątek o 20.10) W marcu także rozpoczniemy próby scholi młodzieżowej. Chętnych do obu zespołów prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  13. Spotkanie grup formacyjnych:
    Kandydaci do bierzmowania: wtorek o godz. 17.30- kl VIII; godz. 18.45- szkoła średnia; Bardzo osoby, zaniedbały dotychczasowe przygotowania o zgłoszenie się do zakrystii.
    Wspólnota Dobrego Pasterza: środa o 19.15 w kaplicy;
    Ministranci i kandydaci do Służby Liturgicznej: sobota godz. 11.00:
    Grupa Młodzieżowa: piątek o godz. 20.00
    TotusTuus: niedziela 7 marca po Gorzkich Żalach