GRUPY PARAFIALNE

Grupy parafialne

Dzieci Liturgiczna Służba Ołtarza

Schola Dziecięca
Schola dziecięca prowadzi śpiew podczas Mszy Św. niedzielnej ze szczególnym udziałem dzieci, o godz. 10.30. Do scholii należą dziewczynki,  w okresie od „zerówki” do klasy 6. Próby scholii odbywają się w piątki o godz. 17.30. W niedzielę rozśpiewka o 10.15.

Bielanki
Bielanki to grupa dziewcząt posługująca podczas Mszy Św. o godz. 10.30 w niedzielę. Dziewczęta są w różnym wieku od kilku do kilkunastu nawet lat. Głównym ich zadaniem, jest wprowadzanie wiernych w liturgię niedzielą oraz posługa w procesji z darami. Ponadto w miesiącach i czasie do tego przeznaczonym bielanki uczestniczą w procesjach eucharystycznych sypiąc kwiatki. Bielanki nie mają osobnych spotkań.

Oaza Dzieci Bożych
Ruch Światło – Życie w naszej parafii ma dwa skrzydła jest nim Oaza Dzieci Bożych oraz Domowy Kościół. ODB obejmuje dzieci zarówno chłopców jak i dziewczynki będących w formacjach liturgicznych do klasy 6 włącznie. Spotkania Oazy odbywają się w soboty o godz. 10.30 w salce parafialnej. Spotkania oparte są na wspólnej modlitwie, temacie formacyjnym oraz formie wspólnej integracji. Spotkania adresowane są do wszystkich dzieci chcących pogłębić swoją wiarę.

Ministranci
Służba Liturgiczna chłopców i młodzieży w naszej parafii podzielona jest na 4 grupy, związane z wiekiem i przebytym czasem służby. Należą do nich kandydaci, przygotowujący się przez około rok czasu do bycia ministrantami, ministranci, (mniej więcej 3-6 klasa) tzw. Kardynałowie (7-3 gimn) oraz lektorzy po ukończonym kursie lektorskim i uzyskanej promocji. Spotkania formacyjne odbywają się w poszczególnych grupach w soboty. Podczas spotkań omawiamy zadania służby w poszczególnych momentach okresu liturgicznego, podejmujemy tematy formacyjne oraz ćwiczymy przy ołtarzu, by jakość służby była jak najlepsza. Ponadto podejmujemy różne formy wspólnej integracji.

Młodzież

Schola Młodzieżowa
Schola prowadzi śpiew liturgiczny podczas wieczornych niedzielnych Mszy Św. W skład scholi wchodzi młodzież, w tym kandydaci do bierzmowania, licealiści, studenci oraz wszyscy, którzy czują się młodo i taka forma śpiewu podczas liturgii jest bliska. W scholii w miarę możliwości posługują muzycy na gitarze akustycznej, basowej oraz skrzypcach. Próby scholii odbywają się przed wieczorną Mszą Św.  w salce parafialnej o godz. 18.00. Wszystkich chętnych do gry i śpiewu serdecznie zapraszamy!

Grupa młodzieżowa
To grupa młodych ludzi nie posiadająca swojej nazwy ani nie zakorzeniona w jakiejś formalnej grupie, typu Oaza czy KSM. To zaangażowani w życie parafii, lektorzy, scholanki oraz wszyscy, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę w towarzystwie kolegów i koleżanek o tym samym światopoglądzie. W grupie tej są uczniowie kończący szkołę podstawową, gimnazjum, licealiści oraz studenci. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.30 (w wielkim poście po zakończonej drodze krzyżowej). Spotkania odbywają się podobnym schemacie: wspólna modlitwa, najczęściej adoracja, uwielbienie, temat formacyjny – czas na pytania i odpowiedzi, oraz jakaś forma integracji, czasami film, kino, wspólny wakacyjny wyjazd wraz z rodzinami z parafii.

Dorośli

Domowy Kościół
Drugi z filarów Ruchu Światło – Życie w naszej parafii. To formacja adresowana do małżeństw sakramentalnych. Obecnie w parafii działają dwa kręgi, jeden po pilotażu drugi w trakcie. Do kręgu należy od 4-8 małżeństw, para prowadząca i ksiądz opiekujący się kręgiem, spotkania odbywają się w soboty w domach małżonków, trwają 3 godziny i obejmują następujące punkty: dzielenie życiem, modlitwa, temat formacyjny, dzielenie zobowiązaniami.

Grupa Dobrego Pasterza
spotyka się w środy o 19.15. Jest to grupa apostolska, ewangelizacyjna, charyzmatyczna. Podczas spotkań rozważane jest Słowo Boże. Grupa prowadzi wieczory świadectw, i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

Przyjaciele św. Maksymiliana
spotkania w I i III poniedziałek miesiąca o godz. 19.30. Skupia mężczyzn. Podczas spotkań rozważane jest Słowo Boże, teksty św. Maksymiliana. Uczestnicy spotkania uczą się życia charyzmatem św. Maksymiliana

Grupy Różańcowe
spotkania w I soboty miesiąca o godz. 8.00.  Różaniec, konferencja, medytacja maryjna i Eucharystia Totus Tuus-  Kościelna Służba Porządkowa. spotkania w I niedziele miesiąca  przed Mszą o 12.00

Droga Odważnych
Wspólnota mężczyzn. Spotkania małych grup i Eucharystia raz w miesiącu.