Loading color scheme

O Parafii

Parafia Dobrego Pasterza

Parafia Dobrego Pasterza na warszawskim Nadwiślu jest młodą wspólnotą, erygowaną 24 grudnia 2008 roku. Pierwsze starania o powstanie parafii na terenie Miedzeszyn – Wieś sięgają 20 października 1998 roku. Promotorami powstania parafii byli Bp Kazimierz Romaniuk i proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu, Ks. prał. Marian Mirecki. W roku 2000 władza diecezjalna wyznaczyła Ks. Bronisława Micka (pierwszego proboszcza) do tworzenia ośrodka duszpasterskiego. Plany kaplicy z zapleczem mieszkalnym (I etap budowy kompleksu duszpasterskiego) sporządził mgr inż. Stanisław Fijałkowski. Kaplicę zaczęto budować 6 lipca 2004 roku. Krzyż i plac pod nowy ośrodek poświęcił Abp Sławoj Leszek Głódź 10 października 2004 roku. Kierownikiem budowy został mgr inż. Ryszard Karwowski. W noc Bożego Narodzenia 2004 roku została odprawiona pierwsza Msza w murach wznoszonej kaplicy, ale dopiero od 1 listopada 2005 wprowadzono stały porządek codziennych Mszy świętych. Od 9 sierpnia 2009 roku nowym proboszczem parafii został Ksiądz Ireneusz Węgrzynowicz, który podjął wiele inicjatyw mających na celu zintegrowanie wspólnoty i dalszą modernizację kaplicy. Natomiast od 1 lipca 2012 roku proboszczem parafii jest Ks.  kan. Marcin Ożóg.

KS. MARCIN OŻÓG

Proboszcz
ur. 2 czerwca 1968 w Warszawie
Święcenia kapłańskie: 21 maja 1994 z rąk Bp Kazimierza Romaniuka
Studia: magister, PWTW, historia kościoła
Przebieg posługi kapłańskiej:
– 30.06.1994 – 28.06.1997 wikariusz, Św. Anny, Jakubów
– 28.06.1997 – 30.06.2001 wikariusz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki
– 30.06.2001 – 01.07.2004 wikariusz, Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin
– 03.07.2004 – 01.07.2012 wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno
– od 01.07.2012 proboszcz, Dobrego Pasterza, Warszawa-Miedzeszyn  
Inne funkcje: – duszpasterz akademicki, Dekanat Bródnowski, 01.11.2010 – 01.07.2012

KS. CEZARY SZADUJKIS

Wikariusz
Parafia pochodzenia:
 Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie
Święcenia kapłańskie: 03 czerwca 2017 r., Abp Henryk Hoser SAC
Studia: magister, PWTW, prawo kanoniczne, 16.05.2017
Przebieg posługi kapłańskiej:
wikariusz, Św. Anny, Długa Kościelna, 26.08.2017 – 27.08.2020
wikariusz, Dobrego Pasterza, Warszawa-Miedzeszyn, od 27.08.2020

KS. STANISŁAW WOŁOSIEWICZ

Pomoc duszpasterska
Parafia pochodzenia: Św. Stanisława BM, Dąbrowa Wielka, Diec. Łomżyńska
Święcenia kapłańskie: 12 czerwca 1966 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
Studia: ex universa, WMSD
Przebieg posługi kapłańskiej: 
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Jadów, 13.06.1966 – 05.09.1966
wikariusz, MB Częstochowskiej, Józefów, 05.09.1966 – 02.06.1969
wikariusz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki, 02.06.1969 – 05.06.1973
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Ochota, AW, 05.06.1973 –16.06.1986
proboszcz, Św. Anny, Długa Kościelna, 16.06.1986 – 20.01.1988
proboszcz, NMP Matki Łaski Bożej, Halinów, 20.01.1988 – 22.06.1993
proboszcz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki, 30.06.1993 – 03.06.2006
proboszcz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 03.06.2006 – 30.06.2017

podział diecezji, z AW, 25.03.1992
członek z wyboru, Rada Kapłańska, 04.05.1992 – 27.06.1997
dziekan, Dekanat Mińsk Maz. – Narodzenia NMP, 13.06.1993 – 03.06.2006
dziekan, Dekanat Bródnowski, 17.06.2006 – 30.06.2017
mieszkaniec, DDKE, od 30.06.2017

ODZNACZENIA:
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, 24.12.1992 – 24.12.1997
prałat, Kapituła Kolegiacka, 24.12.1997 –16.05.2017
prałat emerytowany, Kapituła Kolegiacka, od 16.05.2017

Becoming a Member of Our Church

Becoming the Modern Church member, our attendees are able to encourage each other in our Christian walks and hold each other accountable.