Loading color scheme

Spowiedź

 • Już w najbliższą sobotę( 28 listopada) o 18.30 rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ojciec Lech Dorobczyński OFM.
   
  Plan rekolekcji 28.11-1.12.2020
  Sobota 28 listopada
  18.30- Msza św. rozpoczynająca rekolekcje adwentowe
  Niedziela 29 listopada
  8.00; 10.00; 13.00- Msza z nauką ogólną
  11.30 Msza z nauką dla rodziców i dzieci
  19.00- "Msza św dla młodych z krótkim uwielbieniem
  Poniedziałek- wtorek 30 listopad- 1 grudnia
  6.30 Roraty z nauką rekolekcyjną
  10.00; 18.30- Msza św z nauka ogólną
  20.00- Msza św i krótkie uwielbienie.
   
  Prosimy o przysyłanie intencji do modlitwy uwielbienia kontakt@parafianadwisle.pl
  W sobotę o godz. 18.30 na parafialnym kanale YouTube przeprowadzimy transmisję z rozpoczęcia rekolekcji.  Zachęcamy do udziału w Mszach św  także w kaplicy oczywiście z zachowaniem przepisów sanitarnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentu. 
   
  Spowiedź każdego dnia rekolekcji podczas Mszy św
  Adoracja w poniedziałek i wtorek 9.30- 10.00 i 18.00- 18.30
  We wtorek ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby klasztoru ojców franciszkanów
 • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  W pierwszy czwartek miesiąca ( 3 września) będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18.30. Po Mszy adoracja do godz. 21.00 z możliwością spowiedzi.

  W pierwszy piątek miesiąca ( 4 września)  zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Spowiedź rano od godz. 8.00 i wieczorem od godz. 17.30. Msze św. odprawimy o 8.30, 15.00- Msza św. zbiorowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego ( intencje do Mszy można składać w zakrystii) i o 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do Mszy wieczornej.

  W pierwszą sobotę miesiąca ( 6 września) chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny nabożeństwem I soboty o godz. 8.00. Do udziału w modlitwie różąńcowej zapraszamy wszystkie koła różąńcowe.

 • W najbliższy czwartek 18 marca w wigilię uroczystości św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. w godz. 20.00- 21.00 zapraszamy mężczyzn na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. To dobra okazja do modlitwy za żony i dzieci. Św. Jan Paweł II często wspominał swojego ojca, którego widział modlącego się w kościele parafialnym i w swoim domu. Podobnie Sługa Boży Kardynał Wyszyński był poruszony widokiem modlącego się ojca. Podczas Adoracji będzie możliwość spowiedzi.
  Ojciec św. Franciszek w Liście Apostolskim ogłaszający Rok św. Józefa pisze: " W społeczeństwie naszych czasów, dzieci często zdają się być osierocone przez ojców. Także dzisiejszy Kościół potrzebuje ojców. Stale aktualna jest przestroga skierowana przez św. Pawła do Koryntian: „Choćbyście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców” (1 Kor 4, 15); a każdy kapłan czy biskup powinien móc dodać jak Apostoł: „ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie” (tamże). Zaś Galatom mówi: „Dzieci moje, oto ponownie w bólach was rodzę, aż Chrystus w was się ukształtuje!” (4, 19). Być ojcem oznacza wprowadzać dziecko w doświadczenie życia, w rzeczywistość. Nie zatrzymywać go, nie zniewalać, nie brać w posiadanie, ale czynić je zdolnym do wyborów, do wolności, do wyruszenia w drogę. Być może z tego powodu, obok miana ojca, tradycja umieściła przy Józefie także miano „przeczystego”. Nie jest to jedynie określenie emocjonalne, ale synteza postawy będącej przeciwieństwem posiadania. Czystość to wolność od posiadania we wszystkich dziedzinach życia. Tylko wówczas, gdy miłość jest czysta, jest naprawdę miłością. Miłość, która chce posiadać, w końcu zawsze staje się niebezpieczna, krępuje, tłumi, czyni człowieka nieszczęśliwym. Sam Bóg umiłował człowieka miłością czystą, pozostawiając mu nawet wolność popełniania błędów i występowania przeciwko Niemu. Logika miłości jest zawsze logiką wolności, a Józef potrafił kochać w sposób niezwykle wolny. Nigdy nie stawiał siebie w centrum. Potrafił usuwać siebie z centrum a umieścić w centrum swojego życia Maryję i Jezusa. (...) Za każdym razem, kiedy znajdujemy się w sytuacji spełniania ojcostwa, musimy zawsze pamiętać, że nigdy nie jest to spełnianie posiadania, ale „znak”, który odnosi do pewnego wznioślejszego ojcostwa. W pewnym sensie, wszyscy jesteśmy zawsze w położeniu Józefa: jesteśmy cieniem jedynego Ojca niebieskiego, który „sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych” (Mt 5, 45); jest to cień, który podąża za Synem."

  Modlitwa do św. Józefa
  O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

   

 • W każdy piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. zbiorową ( intencje do Mszy można zgłaszać w zakrystii). Przypominamy, że w Polsce można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy adoracja do godz. 18.30. Spowiadamy od 15.00 do Mszy wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • W ostatnich dniach adwentu bardzo serdecznie zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

  W naszej kaplicy spowiadamy:
  Niedziela 20 grudnia: podczas Mszy świętych i w czasie adoracji. 
  Poniedziałek 21 grudnia: podczas Mszy i w czasie Nocy Konfesjonałów w godz. 19.30- 22.30
  Wtorek 22 grudnia: tylko rano podczas Rorat. Wieczorem nie będzie spowiedzi.
  Środa 23 grudnia: podczas Mszy św i w czasie Nocy Konfesjonałów w godz. 19.30- 22.30

  Czwartek 24 grudnia: 9.00- 10.00
  W poniedziałek i środę w czasie Nocy Konfesjonałów będziemy spowiadali do ostatniego penitenta. Nie będzie możliwości spowiedzi w okresie świątecznym.  Prosimy o zachowywanie wymogów sanitarnych. 

 • 1 maja przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

  • Msze św. odprawimy 8.30; 15.30; 18.30
  • Spowiadamy podczas Mszy i od godz. 17.00. ( Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas, aby przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą). Konfesjonały w naszej kaplicy są zabezpieczone i dezynfekowane po każdym penitencie.
  • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
  • Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku piątkowego postu
  • Nabożeństwo majowe o godz. 19.00
  • W naszej kaplicy w nabożeństwach mogą uczestniczyć 22 osoby. Będzie też włączone zewnętrzne nagłośnienie. Prosimy o zachowanie  dystansu ( 2 metry).
 • Moi Drodzy,

  Kolejny raz jesteśmy poruszeni ostatnimi wydarzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Nowe obostrzenia sanitarne, limit osób uczestniczących w nabożeństwach a do tego niespokojna atmosfera polityczna. Nie bardzo wiemy co przyniosą następne dni. Znowu zostajemy ogołocani z Eucharystii, odczuwalnej bliskości wspólnoty Kościoła. W wielu z nas rodzi się bunt.

  Może zapomnieliśmy o wiosennych przemyśleniach, postanowieniach. Ile w nas było wtedy dobrych Bożych natchnień. Gdzieś znowu zgubiliśmy głód Boga zastępokajając go duchem tego świata, pewnością siebie... Może znowu Pan Bóg został zepchnięty na margines naszego życia. Raz jeszcze musimy zatrzymać nasze życie. Zatrzymać się z pogłębioną refleksją i w duchu wiary przyjąć z nadzieją nadchodzące wydarzenia. W tym całym zgiełku trzeba na nowo odkryć najpiękniejszą prawdę jaką przynosi człowiekowi Jezus: Każdy z nas jest bardzo kochany a Bóg jest Dobrym i Miłującym Ojcem, który nie chce śmierci grzesznika, ale pragnie, aby się nawrócił i miał życie. Nie jesteśmy sami! Bóg jest z nami w tym czasie i przeprowadzi, jeśli Mu zaufamy i podejmiemy drogę naszego nawrócenia. Ten czas może okazać się dla nas bezcenną łaską, jeśli tylko zaczniemy zwracać się do Pana, Jemu ufać i pragnąć, aby On w nas żył. Jestem przekonany, że przez to wszytko co przynosi nam codzienność Kochany Bóg walczy o nas.

  Niech nasze domy staną się prawdziwym Kościołem Domowym. Proszę nie rezygnujcie z Eucharystii. Utrudniona możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy nie zamyka drzwi przed Mszą w dzień powszedni - wtedy zazwyczaj jest mniej osób i nigdy nie został przekroczony limit osób. Ustawcie w swoich domach ołtarzyk z krzyżem i obrazem Matki Bożej, przy którym będziecie gromadzić się na wspólnej rodzinnej modlitwie. Proszę rodziców o uczestnictwa rodzinne- zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą we Mszach za pośrednictwem transmisji. Przygotujcie się do niedzielnej Mszy poprzez wspólną lekturę czytań i refleksję nad przeczytanym tekstem. Niech nasze domy zaczną żyć Jezusem.

  W tych trudnych czasach przychodźmy na Adorację i w ciągu dnia nawiedzajmy Pana Jezusa w kaplicy. Korzystajmy z sakramentu pokuty dbając o stan łask i uświęcającej. Każdego dnia czekamy na Was Kochani w konfesjonale już pół godziny przed Mszą i podczas adoracji. Wróćmy w naszych domach do codziennej modlitwy różańcowej.

  Dla osób uczestniczących w Mszach św za pośrednictwem transmisji będzie udzielana w naszej kaplicy Komunia św. w niedziele o godz. 14.30; 15.00 i 20.30

  Maryja, nasza nadwiślańska Pani jest w tych trudnych dniach z nami, przez Jej Niepokalane Serce dokona się zwycięstwo.

  Jako ludzie wiary jesteśmy zapraszani przez Pana Boga, aby stosując się do przepisów zewnętrznych jak najlepiej duchowo przeżyć ten czas doświadczeń i próby. Proszę módlmy się każdego dnia do Ducha Świętego modlitwą, którą małemu Karolowi Wojtyle podyktował jego ojciec, a którą papież odmawiał przez całeżycie.

  Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

  o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,

  o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,

  o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,

  o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,

  o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,

  o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,

  który Ciebie, o Boże, obraża. AMEN

   

  Wszystkich Was ogarniam codzienną modlitwą i błogosławię.

  Wasz Proboszcz

   

   

 • Już niebawem Święta Narodzenia Pańskiego.  Cały świat szaleje; prezenty, sprzątanie, gotowanie.... A czy Ty jesteś już gotowy na przyjęcie Pana? W najbliższy poniedziałek 23 grudnia w godz. 19.00- 23.00 bardzo serdecznie zapraszamy na Wieczór Pojednania. Od 19.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.  Zrób miejsce dla Jezusa...