Bp Marek Solarczyk

• Biskup Marek Solarczyk, dotychczasowy biskup pomocniczy naszej diecezji, został mianowany biskupem diecezji radomskiej. O decyzji papieża Franciszka poinformowała dziś, 4 stycznia, Stolica Apostolska.

Księdzu Biskupowi dziękujemy za posługę w naszej diecezji i przyjaźń do naszej nadwiślańskiej parafii. Życzymy, by dla powierzonej wspólnoty był dobrym pasterzem i troskliwym ojcem.

• W  najbliższą niedzielę 22 grudnia będziemy gościli w naszej  nadwiślańskiej parafii Księdza Biskupa Marka Solarczyka.  Na Mszy o 10.30 Ksiądz Biskup wygłosi homilię do dzieci, poświęci szopki i figurki Dzieciątka Jezus. O 12.00 bedzie przewodniczył Eucharystii a po Mszy wręczy Pismo Święte  dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Kapliczka Matki Bożej Łaskawej, Patronki Stolicy i Strażniczki Polski przy ul Wał Miedzeszyński ( w rejonie Ogórkowa bis) jest już gotowa. To nasze wotum na stulecie Bitwy Warszawskiej- Cudu nad Wisłą i urodzin św. Jana Pawła II. Szczególną cześć pragniemy oddać Matce Bożej Łaskawej, Patronce Warszawy i Strażniczce Polski. To do niej lud Warszawy zanosił gorące i pełne ufności modły o ocalenie Stolicy i Polski od kolejnej niewoli, upraszając zwycięstwo” (bp. R. Kamiński).  Chcemy zatem dziękować Matce Najświętszej za opiekę nad Polską i raz jeszcze zawierzyć Jej Ojczyznę, Parafię i nas samych. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 19:00 na uroczyste poświęcenie którego dokona Ksiądz Biskup Marek Solarczyk a o godz. 20:00 w naszej farnej kaplicy Ksiądz Biskup odprawi Msza w intencji Ojczyzny.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone indywidualnie i na tacę ofiary na ufundowanie kapliczki. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć to dzieło to może uczynić to przelewem na konto parafialne: 46 1140 2017 0000 4802 1294 3790 ( z dopiskiem kapliczka)