Niedziela Miłosierdzia Bożego 2021-04-11

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. „ Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego. (…) " Zachęcamy do uczestnictwa w dzisiejszych modlitwach do Miłosierdzia Boże, za udział w których możemy zyskać odpust zupełny. Korzystajmy ze spowiedzi i módlmy się o nawrócenie grzeszników. Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Po zakończeniu Mszy zapraszamy do modlitwy przy obrazie Jezusa Miłosiernego i relikwiach św. Faustyny. Przez cały dzień kaplica jest otwarta. Po Mszy zbierane będą ofiary dla rodziny, której przed świętami spłoną dom. Mieliśmy dziś gościć siostrę Michaelę, ale ze względu na pandemię nie mogła przyjechać z Litwy. Będziemy gościli ją w maju.
    Program Święta Miłosierdzia Bożego w naszej parafii:
    Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30; 13.00; 16.00 ( zbiorowa do Miłosierdzia Bożego) i 19.00
    15.00- Godzina -
    z Godziną Miłosierdzia Pan Jezus łączy dla nas specjalne łaski.
  2. Z racji Roku Św. Józefa modlimy się w intencji chorych. Na każdej Mszy św. osoby chore i starsze mogą przystąpić do sakramentu chorych.
  3. Jutro po Mszy wieczornej ostatnie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z grupy parafialnej. Podczas spotkania zostaną podane ustalenia dotyczące Pierwszej Komunii Świętej w pandemii.
  4. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej a w piątek o godz. 15.00 nabożeństwo i Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszła niedzielę będziemy przeżywali kolejną stację w ramach Misji Fatimskich.
  6. Uroczystości odpustowe w naszej parafii w tym roku przypadają 25 kwietnia. Uroczysta suma o godz. 13.00. ( Niestety Ks. Prof. Chrostowski odwołał swoją obecność ze względów na obecną sytuację).
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary, które w ubiegłym tygodniu wpłynęły na budowę kościoła i spłatę organów.
  8. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych i starszych, których będziemy odwiedzali w pierwsze piątki miesiąca z sakramentami.
  9. W sobotę o 10.30 spotkanie Bielanek i dziewczynek, które chcą sypać kwiatki na procesji odpustowej.
  10. Zapraszamy do czynnego włączania się w życie parafii: każdego dnia jest możliwość uczestnictwa w adoracjach Najświętszego Sakramentu. Wspólnoty zapraszają na swoje spotkania: Wspólnota Dobrego Pasterza-środa o 19.15;Grupa Młodzieżowa-piątek o 19.15;Totus Tuus-niedziela godz. 17.00.
  11. Zapraszamy chłopców, młodzież męską i dorosłych mężczyzn do służenia przy ołtarzu. Informacje w zakrystii. Spotkanie Ministrantów starszych w soboty godz. 12.00 a młodsi i kandydaci spotykają się w sobotę o 11.00.
  12. Wszystkich, którzy chcą włączyć się do scholi młodzieżowej, dziecięcej a także do chóru prosimy o zgłaszanie się do Pana Organisty. Próba chóru w piątki o 19.15 a scholi dziecięcej w piątek o 17.30