Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2022-05-29

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kończy się powoli okres Komunii świętej wielkanocnej. Bardzo prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  2. We wtorek o godz. 20.00 ostatnie plenerowe nabożeństwo majowe. Tym razem zapraszamy w rejon ul. Celulozy 127. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie nowych mieszkańców. Będziemy modlili się o błogosławieństwo dla nowych parafian.
  3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św wieczornej.
  4. W czwartek na Mszy o godz. 18.30 będziemy gościli kolegów kursowych Księdza Cezarego. Zapraszamy na wspólną modlitwę o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie.
  5. Z racji pierwszego piątku spowiadamy podczas Mszy św. i w czasie adoracji. Tradycyjnie po Mszy wieczornej adoracja do północy. Prosimy o wpisywanie się na dyżur adoracyjny. Wspólnoty adorują Pana Jezusa według następującego grafiku: 19.30- Służba Liturgiczna i Oaza; 20.00 zapraszamy rodziców, których dzieci przystąpiły w niedzielę do Pierwszej Komunii; 21.00- Neokatechumenat i Małe Nazarety; 22.00- Kościół Domowy; 23.00- Wspólnota Dobrego Pasterza i Przymierze Mężczyzn.
  6. W sobotę o 8.00 różaniec i Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. Zachęcamy do podejmowania nabożeństw Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.
  7. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź. W przyszła niedzielę po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo pojazdów.
  9. Jutro po nabożeństwie majowym w kaplicy spotkanie rodziców, których dzieci w przyszłym roku przystąpią w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
  10. Od września w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 wprowadzamy Mszę św. zbiorową.  Jest jeszcze kilka wolnych intencji w ostatnim kwartale roku. Przyjmujemy też gregorianki.
  11. W sobotę 4 czerwca o godz. 11.00 organizujemy dla rodziców i dzieci wyprawę autokarową „ Ogórkiem”- Warszawska Przygoda, z wizytą w Muzeum życia w PRL i grą miejską. Wyjazd dla dorosłych Warszawa nocą 11 czerwca godz. 18.30. Koszt 50 zł. Prosimy osoby, które zapisywały się o dokonywanie wpłat. Opłata jest potwierdzeniem uczestnictwa w wyprawach.
  12. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby, które chcą gościć Matkę Bożą w swoich domach prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza
  13. W sobotę o 10.30 spotkanie dzieci w ramach programu KREDKAMI DO NIEBA
  14. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary wspierające budowę Kościoła i funkcjonowanie parafii. Prosimy o składanie w czerwcu indywidualnych ofiar od rodzin na budowę kościoła. Ofiary można składać osobiście w kancelarii lub zakrystii, w kopertach na tacę lub przelewem na konto. Darowiznę na rzecz kultu religijnego można odliczać od podatku.
  15. Zapraszamy na plenerowe nabożeństwa czerwcowe: 4 czerwca godz. 20.00- krzyż ul. Rozchodnikowa; 6 czerwca godz. 20.00- krzyż ŚDM ul. Wędkarka