XXX Niedziela zwykła 2020-10-25

1. Rozpoczynamy dziś ostatni tydzień Nabożeństw różańcowych, które w naszej kaplicy odprawiamy o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie całe rodziny. W sobotę o 19.00 przy relikwiach Sługi Bożego ojca Matteo będziemy modlili się o uzdrowienie naszych różnych zranień. Na zakończenie rozdamy nagrody dla dzieci, które najwytrwalej modliły się z nami w kaplicy. Za wspólne odmawianie Różańca świętego można uzyskać codziennie odpust zupełny, przy spełnionych warunkach zwykłych.
  2. . W najbliższą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. zbiorowa z modlitwami za zmarłych
  3. Stolica Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  4. Dziś w zakrystii i przy wyjściu z kaplicy przyjmujemy na wypominki i Msze św zbiorową . Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. Starajmy się wszystkich naszych zmarłych objąć modlitwą Kościoła. „Modląc się za zmarłych – pisał Jan Paweł II – przekraczamy niejako granicę ich doczesnej nieobecności, której znakiem jest grób i łączymy się z nimi tą wiarą, która nas wszystkich prowadzi do domu Ojca.” Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Msza św zbiorowa za zmarłych będzie odprawiona 1 listopada o godz. 13.00 a 2 listopada o godz. 18.30. Niech nikt z naszych zmarłych nie pozostanie w tych dniach bez modlitwy. Pamiętajmy, że dusze czyśćcowe potrzebują naszej modlitwy i Eucharystii.
  5. Zachęcamy do zamawiania Mszy. Jest dużo wolnych intencji w styczniu. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie.
  6. Wszystkich nowych mieszkańców zapraszamy do aktywnej i odpowiedzialnej obecności w życiu Parafii, która jest Rodziną Rodzin. Prosimy też o wizytę w kancelarii parafialnej w celu uaktualnienia parafialnej bazy danych.
  7. Prosimy o pobieranie naszej parafialnej aplikacji.
  8. W związku z sytuacją epidemiologiczną : wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust, dezynfekowania rąk przy wejściu i wyjściu z kaplicy(w kruchcie są zainstalowane dozowniki) .Prosimy o zachowywania bezpiecznej odległości, ( 1 osoba na 7m2). Do 15 listopada zawieszamy spotkania wspólnot parafialnych, oraz spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentów (tj. katechezy chrzcielne, spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców oraz spotkania dla kandydatów do bierzmowania) zostają zawieszone. Sobotnia Msza św. wieczorna jest odprawiana z formularza niedzielnego. Korzystając z Sakramentu Pojednania pamiętajmy o dezynfekcji konfesjonału. W tym trudnym czasie zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz do codziennej Mszy św. i Komunii Świętej. Spowiadamy codziennie już pół godziny przed Mszą św. Adoracja według stałego grafiku.
  9. Dziś na parafialnym kanale YouTube przeprowadzimy transmisję: o 18.00 Modlitwy Różańcowej i adoracji a o 19.00 Mszy świętej. O następnych transmisjach będziemy informowali poprzez parafialną aplikację.