Loading color scheme

Wigilijne Dzieło Pomocy

Wigilijne Dzieło Pomocy

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, dzięki której Polacy mogą w prosty sposób pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej 26. edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Inauguracja tegorocznej edycji akcji odbyła się we wtorek, 26 listopada, w Centrum Kultury Prawosławnej im. Św. Cyryla i Metodego w Warszawie. Poświęconą jej konferencję poprowadzili 13-letni Mateusz i o rok młodszy Mikołaj. Ich udział w symboliczny sposób podkreślił społeczny wymiar Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane podczas akcji fundusze umożliwią zapewnienie najmłodszym wakacyjnego wypoczynku, bezpłatnych posiłków, stypendiów oraz wsparcia w rehabilitacji i leczeniu. ( caritas.pl)

W naszej parafii w świece można zaopatrywać się przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii.