Loading color scheme

Rekolekcje Adwentowe 27-30.XI.2021

Rekolekcje Adwentowe 27-30.XI.2021

Moi Drodzy,
Przed nami nowy rok duszpasterski, w którym w sposób szczególny chcemy skupić się nad Osobą Ducha Świętego, który nieustannie ożywia i prowadzi Kościół.  Bez Jego pomocy nie umiemy się modlić i odważnie wyznawać wiary.

Nie wiemy co przyniesie nam ten nowy czas. Przedłużająca się pandemia, niepokoje społeczne, rodzące się nowe konflikty międzynarodowe- to wszystko jest wołaniem Boga, byśmy powrócili do naszej pierwszej gorliwości.  Przez cały najbliższy rok raz w miesiącu będziemy mogli wysłuchać katechez poświęconych Duchowi Świętemu, będziemy zgłębiać prawdy wiary i rozeznawać naszą drogę do Boga.
Osobiście zależy mi na tym, by nasza parafia stała się rodziną, w której każdy znajdzie swoje miejsce i swoje powołanie. Chcę w tym roku skupić się na odbudowaniu wspólnot, które osłabły przez pandemię. Bardzo na sercu leży mi duszpasterstwo rodzin, dzieci i młodzieży. W miarę możliwości będą podejmowane starania, aby powstała przestrzeń dla tworzenia nowych wspólnot i grup. Parafia żyje, jeśli jest wspólnotą wspólnot. Was wszystkich, Drodzy Parafianie proszę o modlitwę i post w intencji parafii.
Nowy Rok Duszpasterski rozpoczniemy- tradycyjnie już od rekolekcji adwentowych, które poprowadzi w tym roku Ks. Paweł Płaczek.  Zapraszam do udziału, abyśmy z odnowionym sercem oczekiwali przyjścia Pana.

Z modlitwą

Wasz Proboszcz- Ks. Marcin

 PLAN REKOLEKCJI

Sobota 27 listopada
18.30-Uroczysta Msza św. koncelebrowana rozpoczynająca rekolekcje. Zapraszamy wszystkich parafian, ministrantów, lektorów i wszystkie wspólnoty

 Niedziela 28 listopada
Msze święte z naukami rekolekcyjnymi według stałego grafiku

Poniedziałek- wtorek  29-30 listopada
6.30-Roraty z nauką rekolekcyjną
10.00; 18.30 i 20.00-Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Adoracja pół godziny przed Mszą św.

Spowiedź podczas Mszy św i adoracji.