Loading color scheme

77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W najbliższą niedzielę 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla Warszawy i całej Polski jest to szczególna data. Zachęcamy naszych parafian i sympatyków do oddania czci Powstańcom. O godz. 11.30 zostanie odprawiona w naszej farnej kaplicy Msza za Poległych, o pomyślność Ojczyzny i pojednanie narodowe. Prosimy o udekorowanie domów flagami narodowymi oraz o zapalanie zniczy i składanie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym  Bohaterski Zryw Warszawy w 1944 roku.  Rodziców zachęcamy do przypomnienia młodemu pokoleniu historii Powstania oraz do rodzinnego spaceru na groby Powstańców na warszawskich Powązkach. Niech Bóg błogosławi Polsce!

Poniżej prezentujemy program obchodów Powstania Warszawskiego:

1 sierpnia • niedziela
 godz. 17.00 „Wolność łączy” Akcja społeczna w miejscach pamięci Powstania Warszawskiego na terenie całej Warszawy.
Godzina W- w całej Warszawie na minutę zatrzyma się ruch, zawyją syreny i zabiją dzwony kościołów  dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego. 
 godz. 20.30 „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego. Ograniczona liczba uczestników. Udział po zakupie darmowych wejściowek: bilety.1944.pl (start sprzedaży 16.07, godz. 18.00). UWAGA! Jedna osoba może kupić max. 2 bilety. Każde dziecko (również młodsze niż 13 lat) powinno mieć swój bilet! Wydarzenie będzie transmitowane w TVP1 oraz na kanale Muzeum Postania Warszawskiego na YouTubie