Loading color scheme

Rocznica Święceń Księdza Cezarego

Rocznica Święceń Księdza Cezarego

3 czerwca 2017 roku nasz wikariusz- Ksiądz Cezary otrzymał  święcenia kapłańskie z rąk Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, Biskupa Warszawsko-Praskiego. Z tej okazji polecamy Księdza Cezarego szczególnej opiece naszej Pani Fatimskiej i życzymy otwartości na każde tchnienie Ducha Świętego. Ojciec św. Franciszek, tak mówił do rzymskich neoprezbiterów:  „Styl bliskości jest stylem Boga. Ale styl Boga pozostaje także stylem współczucia i czułości. Nie zamykajcie serc na problemy. A zobaczycie ich wiele! Kiedy ludzie przychodzą i mówią wam o problemach, abyście im towarzyszyli, poświęcajcie czas na słuchanie i pocieszanie. Współczucie, prowadzi cię do przebaczenia, do miłosierdzia. Bardzo was proszę: bądźcie miłosierni, bądźcie tymi, którzy przebaczają. – wzywał Papież. – Ponieważ Bóg wszystko przebacza, nie męczy się przebaczaniem, my jesteśmy tymi, którzy męczą się proszeniem o przebaczenie. Bliskość i współczucie…Ale współczucie czułe, z tą czułością rodziny, braci oraz ojca. Z tą czułością pozwalająca doświadczyć, że jesteś w domu Boga. Życzę wam tego stylu, tego stylu, który jest stylem Boga.“ Niech Bóg błogosławi.