Loading color scheme

Post i adoracja w PierwszyPiątek Miesiąca

Post i adoracja w PierwszyPiątek Miesiąca

Obecna sytuacja społeczna, ciągłe napięcia polityczne, zagrożenie pandemią a także grzechy, które tak bardzo dziś obrażają Boga wymagają od nas zadośćuczynienia za grzechy świata i szczególnej modlitwy w intencji nawrócenia grzeszników. O tę modlitwę prosi Matka Boża w Fatimie, a w Dzienniczku św. Faustyny czytam: Zawsze Mnie pocieszasz, kiedy się modlisz za grzeszników. Najmilsza Mi jest modlitwa - to modlitwa o nawrócenie dusz grzesznych; ... ta modlitwa jest zawsze wysłuchana" (Dz 1397). Odpowiadając na zaproszenie Pana Jezusa podejmijmy w najbliższy Pierwszy Piątek miesiąca- 5 marca post, ofiarujmy swoje postanowienia i modlitwy w tych intencjach. Otoczmy też naszymi modlitwami Ojca św. Franciszka, który rozpoczyna bardzo trudną i niebezpieczną podróż apostolską do Iraku.  W najbliższy piątek ( 5 marca) zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu po ostatniej Drodze Krzyżowej do północy .  Chcemy wynagradzać Panu Jezusowi grzechy świata, modlić się o nawrócenie grzeszników oraz za naszą wspólnotę parafialną.

Msze św. odprawimy o godz. 8.30; 15.00 ( zbiorowa z nowenną do Miłosierdzia Bożego) i 18.30. Spowiadamy poł godziny przed Mszą i podczas Drogi Krzyżowej.

Modlitwa wynagradzająca
O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają.

Modlitwa do Trójcy Świętej
Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Z najgłębszą czcią i żalem za moje grzechy, ofiaruję Tobie drogocenne Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na całej kuli ziemskiej, jako zadośćuczynienie za grzechy, przez które On sam jest znieważany. Na mocy nieskończonych zasług Jego Najświętszego Serca i przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie nieszczęśliwych grzeszników. Amen.