Loading color scheme

Wielki Odpust Fatimski- Program

Wielki Odpust Fatimski- Program

Przed nami kolejny Wielki Odpust Fatimski związany z koronowaną figurą Naszej Nadwiślańskiej Pani Fatimskiej. Patrząc na dzisiejszy świat widzimy, że orędzie z Fatimy nie straciło na swojej aktualności. W lipcu 1917 roku Dzieci Fatimskie zobaczyły wizję piekła, która bardzo ich przeraziła. Matka Boża powiedział im wtedy : „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie. (…). Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”  Odpowiedzią na prośbę Matki Najświętszej będzie nasze życie z wiary, nasze pragnienie świętości i gotowość do głoszenia Ewangelii swoim życiem. Tegorocznym uroczystościom odpustowym będą towarzyszyli dwaj polscy męczennicy bł Michał Tomaszek i bł. Zbigniew  Strzałkowski- zamordowani w Peru 9 sierpnia 1991 roku. Niech ich przykład heroicznej wiary rozpali nasze serca miłością do Boga i Matki Najświętszej. Miejmy odwagę budować tu na Nadwiślu Niepokalanów- miejsce, gdzie ludzie żyją przez Niepokalaną dla Boga. Pandemia nie pozwoliła nam uroczyście  celebrować majowego odpustu Dobrego Pasterza, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na zbliżające się uroczystości ku czci Matki Bożej Fatimskiej.  Niech każdy mieszkający na terenie Nadwiślańskiej Parafii czuje się osobiście zaproszony. Proszę, powiedzcie swoim bliskim, sąsiadom o tych szczególnych dniach łaski, skruszcie rozdzielające Was, pojednajcie się z Bogiem i miedzy sobą.
Niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi Duszpasterze

 Prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych związanych z pandeimą

 PLAN UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH
Piątek 9 października
godz. 21.30- nocny różaniec granicami parafii (zbiórka przed kaplicą).

Sobota 10 października
godz. 18.30
  uroczysta Msza św. z wprowadzeniem i zainstalowanie w parafii relikwii błogosławionych polskich misjonarzy męczenników: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa  Strzałkowskiego, zamordowanych  w Peru 9 sierpnia 1991 roku.  Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o Dariusz Gaczyński, franciszkanin z Krakowa. Po Mszy każdy otrzyma dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia.
godz. 21.00- Apel Jasnogórski i różaniec oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego grafiku
22.00 Grupa młodzieżowa „ OWCZARNIA” i kandydaci do bierzmowania
23.00 Droga Odważnych, i grupa św. Maksymiliana
0.00 Dzięcioła, Trakt Lubelski, Wał Miedzeszyński, Nasza, Zawilców, Wędkarska, Zatrzebie, Zagrodowa, Śnieguliczki, Ostróżki, Rychnowska, Romantyczna, Odrębna, Bysławska, Kosaćcowa
1.00- Kościół Domowy
2.00- Przewodowa, Mrągowska, Ogórkowa,Czarnuszki, Dąbrowy, Rosiczki
3.00- Wspólnota Dobrego Pasterza
4.00- Strzygłowska, Kwiatowa Polana, Kminkowa, Połaniecka
5.00- Neokatechumenat
6.00- Celulozy, Rozchodnikowa, Podbiałowa, Pelargonii,

Niedziela 11 października
Na wszystkich Mszach ( 8.00; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00) będziemy oddawali cześć relikwią błogosławionych męczenników
godz. 13.00  uroczystą sumę odprawi i homilię wygłosi Ks. Biskup Józef Zawitkowski.
Kaplica będzie otwarta przez 24 godziny. Spowiadamy podczas Mszy i nabożeństw  oraz w sobotę od 21.00- 22.30

Wtorek 13 października
18.30- Uroczysta Msza św i nabożeństwo fatimskie