Loading color scheme

WAŻNE!!! Udział w niedzielnej Eucharystii 15 marca 2020

WAŻNE!!! Udział w niedzielnej Eucharystii 15 marca 2020

 1. W obliczy zagrożenia epideimią koronawirusa od najbliższej niedzieli do 29 marca wprowadzamy zmiany w godzinach Mszy św. Niedzielne Eucharystie będą sprawowane o godz. 8.30;10.30; 12.00; 13.00; 16.00 i 19.00.
 2. Osoby chore prosimy o pozostanie w domach. Osoby starsze i znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o rozwagę. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca bieżącego roku: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 3. Niedzielne Msze Święte będą transmitowane przez wiele środków społecznego przekazu:
  w Programie Pierwszym Polskiego Radia o godzinie 9:00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie)
  w Radiu Maryja o godzinie 9:00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie)
  w TVP1 o godzinie 7:00 (z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach)
  w telewizji Republika o godzinie 7:00 (z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie)
  w TV Trwam o godzinie 9:30 (z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze)
  w Polsat Rodzina o godzinie 10:30 (Msza Święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej)
  w Radiu Warszawao godzinie 7:30 z Katedry Warszawsko-Praskiej i o godzinie 18:00 z Konkatedry na Kamionku - przeprowadzi Radio Warszawa >> tutaj lub przez radioodbiorniki na 106,2 FM w Warszawie i okolicach.
   W SalveNet będzie transmitować Mszę Świętą o godzinie 12:30 z katedry Warszawsko-Praskiej. Można oglądać bezpośrednio na stronie internetowej lub na platformie YouTube.
 4. Bardzo prosimy, by w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak, by nie narażać księdza  oraz innych wiernych przyjmujących od nich Ciało Pańskie. Komunię należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność – w historii Kościoła jest on dużo starszy niż rozdawanie Komunii do ust. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same jak normalne przyjęcie komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej.