Loading color scheme

Parafialna Pielgrzymka do Libanu 10-17.06.2023

Parafialna Pielgrzymka do Libanu 10-17.06.2023

W dniach 10 - 17.06. 2023  organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Libanu. Zapisy i informacje w zakrystii.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BEJRUT
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 21:00. Wylot do Bejrutu o godz. 23:10.

2 DZIEŃ: BEJRUT
Przylot do stolicy Libanu o godz. 03:45. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie Bejrutu: Muzeum Narodowe, spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: ŚWIĘCI LIBAŃSCY
Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela, św. Rafki, św. Hardini. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: SYDON – TYR – MAGHDOUSHE
Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – miejsce, gdzie NMP czekała na swego Syna, kiedy On nauczał w tej okolicy. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: BEKAA – BAALBEK – ANJAR
Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar – pozostałości ruin Umajadów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: HARISSA – BKERKE – BYBLOS – JEITA GROTTO
Śniadanie. Groty Jeita. Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Biblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: BECHARRE – QUADISH
Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII–XIII-wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu w Bejrucie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: BEJRUT – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 03:35. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie o godz. 06:20.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Cena: 6550 PLN

 CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem; noclegi w hotelu 3* wg lokalnej kategoryzacji; 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek VAT.
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, lokalnych przewodników i  innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 80 USD/os. (płatne na miejscu); napojów i posiłków na pokładzie samolotu;  napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); dopłaty do pokoju jednoosobowego (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych.

 UWAGA: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich!