Loading color scheme

24 godziny dla Maryi

24 godziny dla Maryi

13 stycznia całą dobę będzie miała miejsce międzynarodowa inicjatywa modlitewna – 24 godziny dla Maryi. To międzynarodowa inicjatywa  modlitewna w intencji tryumfu Niepokalanego Serca Maryi. Jest organizowana przez Konwencję na Rzecz Rodziny. Patronatem wydarzenie objął ks. bp Ján Kuboš ze Słowacji, biskup pomocniczy diecezji spiskiej.  W Polsce w międzynarodową modlitwę włączy się sanktuarium w Niepokalanowie oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Na stronie faustyna.pl czytamy: „13 stycznia br. biskupi, kapłani, zakonnicy i świeccy z wielu miejsc pielgrzymkowych na całym świecie przez 24 godziny będą odmawiać Różaniec w intencji  triumfu Niepokalanego Serca Maryi. Z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach modlitwa Różańca Świętego popłynie zaraz po Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego”. Inicjatywę podejmą sanktuaria na całym świecie, w tym w: Fatimie, Lourdes, La Salette, Amsterdamie, Kibeho, Guadalupe, Aparecidzie w Brazylii, San Giovanni Rotondo, Gargano, Loretto, Mukaczewie, Manili, Levočy, Litmanovej, Máriapócs (Węgry). Modlitwy będą transmitowane przez YouTube w wyszukiwarce należy wpisać: Day of Mary-Live. W ten sposób każdy z nas będzie mógł się włączyć w światową modlitwę różańcową o triumf Niepokalanego Serca Maryi. 

W ramach tej akcji nasza parafia włącza się w modlitwę według następującego porządku:

18.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P.

19.15- nabożeństwo wynagradzające i adoracja Najświętszego Sakramentu

21.00 zakończenie adoracji, Apel jasnogórski

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/index.php/wiara-kosciol-na-swiecie/248969,o-triumf-niepokalanego-serca.html