Z życia parafii

Koncert "Uczyń ze mnie swego sługę."

Z okazji zbliżającej się Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. zapraszamy 5 grudnia o godz. 20.00 do naszej kaplicy Koncert Uwielbieniowo- Maryjny UCZYŃ ZE MNIE SWEGO SŁUGĘ, na którym zaprezentuję wraz z muzykami z zespołu piosenki z debiutanckiej płyty "Uczyń ze mnie swego sługę"
Paweł Dudzik- głos, gitara
Maciej Salus - gitary
Sylwia Piotrowska - głos

Prezentujemy utwory naszych gości:

Paweł Dudzik- Jest wokalistą grającym na gitarze,autorem tekstów i muzyki, laureatem pierwszych miejsc na festiwalach krajowych i zagranicznych, liderem zespołu Drabina Jakuba Trio, oraz współtwórcą duetu Dudzik/Salus. Ma za sobą dziesiątki zagranych koncertów na scenach w całej Polsce. Jego utwory były grane w Radiowej Trójce i wielu innych polskich rozgłośniach. Radio Kraków, Radio Rzeszów, Radio Lublin, Radio Kielce, Radio RDN, Radio Centrum Rzeszów, Radio Żak Niebawem ukaże się Jego debiutancka płyta solowa o tematyce religijnej i Maryjnej. Muzykami towarzyszącymi w studiu i podczas koncertów są Maciej Salus na gitarach i tamburicy oraz wokalistka Sylwia Piotrowska.

Wieńce adwentowe

Dzisiaj po Mszach Świętych dzieci i młodzież rozprowadzają wieńce adwentowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych.

Wigilijne Dzieło Pomocy

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, dzięki której Polacy mogą w prosty sposób pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej 26. edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Inauguracja tegorocznej edycji akcji odbyła się we wtorek, 26 listopada, w Centrum Kultury Prawosławnej im. Św. Cyryla i Metodego w Warszawie. Poświęconą jej konferencję poprowadzili 13-letni Mateusz i o rok młodszy Mikołaj. Ich udział w symboliczny sposób podkreślił społeczny wymiar Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane podczas akcji fundusze umożliwią zapewnienie najmłodszym wakacyjnego wypoczynku, bezpłatnych posiłków, stypendiów oraz wsparcia w rehabilitacji i leczeniu. ( caritas.pl)

W naszej parafii w świece można zaopatrywać się przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii.

Opłatek na stół wigilijny

W pierwszą niedzielę adwentu na zakończenie Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków na stół wigilijny. W opłatki można zaopatrywać się we wszystkie niedziele adwentu przy wyjściu z kaplicy a w dni powszednie pół godz. przed Mszą w zakrystii.