Kredkami do nieba

W każdą sobotę o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbywają się spotkania ewangelizacyjne dla dzieci: KREDKAMI DO NIEBA. Celem spotkań jest przygotowanie dzieci do niedzielnej Eucharystii. Podczas spotkań dzieci rozmawiają o niedzielnej Ewangelii a potem robią ilustrację do wysłuchanej Ewangelii. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i z młodszych klas szkół podstawowych. Prosimy też rodziców o włączanie się do grupy animującej spotkania.

Taca na budowę kościoła

W najbliższą niedzielę 17 lipca ofiary składane na tacę z przeznaczeniem będą na budowę Kościoła i prace remontowe kaplicy. Obok prac budowlanych cały czas staramy się dbać o kaplicę i jej otoczenie. W minionym tygodniu zakończyliśmy remont kaplicy a obecnie malujemy ogrodzenie terenu parafii. W najbliższym czasie będzie także przeprowadzony remont wejścia do kaplicy. Indywidualne ofiary na budowę kościoła można składać w kopertach na tacę, indywidualnie w zakrystii lub kancelarii a także przelewem na konto parafii. Darowiznę na rzecz kultu religijnego można odliczać od podatku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła parafii swoją ofiarą i modlitwą.

Intencje mszalne 2023

Od poniedziałku 18 lipca w kancelarii przyjmujemy już intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich zmarłych a także w intencji osób żyjących:z okazji imienin, rocznic i innych wydarzeń rodzinnych. Przyjmujemy także Msze św. gregoriańskie za zmarłych.

Moi Drodzy,

W piątek zakończyliśmy główną część remontu kaplicy i dlatego możemy powrócić już ze Służbą Bożą w pełni w farnej kaplicy. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy na różnych płaszczyznach zaangażowali się w prace remontowe. Szczególnie dziękuję Panu Grzegorzowi Obłozie i jego firmie za bardzo sprawne przeprowadzenie prac. To dzięki jego osobistemu zaangażowaniu mogliśmy w pięć dni odremontować naszą kaplicę. Dziękuję hurtowni TK Farby Pana Tomasza Kawińskiego za farby, które pomógł dobrać i dostarczył do malowania. Wielkie podziękowania dla Pani Bożeny Bożym, Państwa Katarzyny i Pawła Dymkowskich, Anny Pawlak, Edyty Zawadzkiej i rodziny Pani Katarzyny Kowalskiej za prace porządkowe- przez kilka godzin w piątek sprzątali kaplicę. To dzięki tym osobom możemy dziś już celebrować liturgię w odnowionej kaplicy.

Wszystkich ogarniam wdzięczną modlitwą.

Ks. Proboszcz